18. 10. 09
posted by: Super User
Odsłony: 697

 

Pozycjonowanie stron – co to jest?

Jeżeli chcesz zaistnieć w internecie, pozycjonowanie stron jest twoim obowiązkiem. Prowadząc biznes w internecie, warto zadbać o odpowiednie pozycji naszej strony w wyszukiwarce Google. Coraz więcej polaków korzysta z przeglądarki internetowej codziennie, dlatego jak najlepiej wypromować stronę swojej firmy właśnie w Internecie. Pozycjonowanie stron w wyszukiwarce to działania, które na celu mają zwiększenie widoczności strony. Na przykład, jeżeli firma zajmuje się sprzedażą lodówek, to klient, wpisując hasło "lodówki", otrzymuje dziesięć najbardziej popularnych stron, które dzięki pozycjonowaniu znajdują się w pierwszej dziesiątce - oczywiście będą to strony sprzedażowe, nawet pomimo faktu że nie pytamy przecież o zakup lodówek. Często pierwsze kilka wyników (do czterech), które proponuje nam wyszukiwarka, to efekty reklamy płatnej, Adwords za którą trzeba będzie zapłacić firmie Google. Następne to pozycje to tzw wyniki organiczne.

 

Podobnie będzie gdy uszczegółowimy frazę i zapytamy "lodówki sklep":

Jak widać strony które wyświetlają się raczej ogólne zapytanie ( lodówki" ) jak i na typowo komercyjne (lodówki sklep) są prawie tożsame.
Jeżeli interesują na reklamy Adwords lub pozycjonowanie w wynikach organicznych jako usługa firmy SEO należy znaleźć ku temu odpowiednią firmę.  Jeżeli natomiast interesuje nas bezpłatne pozycjonowanie, czyli bez opłat dla firmy pozycjonerskiej, warto się dowiedzieć, w jaki sposób się to robi. Istnieje możliwość zrobić to samodzielnie lub zwrócić się do odpowiedniej firmy. Jeżeli strona naszej firmy znajdzie się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania, znacznie więcej internautów ją odwiedz,i a znaczy, że więcej klientów zdecyduje się na skorzystanie z naszych usług.

Pozycjonowanie stron dla początkujących.

Pozycjonowanie stron w dzisiejszych czasach jest niezbędnym elementem promocji w Internecie. Można robić to samodzielnie lub zgłosić się do odpowiedniej firmy, która profesjonalnie przygotuje kompanię promocyjną. Pozycjonowanie nie wymaga bardzo specjalistycznej wiedzy, ogromnych zasobów, ukończenia studiów albo drogich narzędzi. Jeżeli podejmiesz decyzję o samodzielnym pozycjonowaniu swojej strony, warto się dowiedzieć, na czym to polega, przemyśleć temat doboru słów kluczowych, według których twoi potencjalni klienci będą wyszukiwać informacje dla siebie tu pomoże samog Google - https://ads.google.com/intl/pl_pl/home/tools/keyword-planner . Następnie trzeba poznać konfigurację narzędzi Google Analystics i Google WebmasterTools. Wybierając samodzielnie pozycjonowanie strony, trzeba również zapoznać się z podstawami SEO. Jedyną czynnością, którą zdecydowanie warto powierzyć firmie zewnętrznej, jest audyt SEO. Przy samodzielnym pozycjonowaniu strony warto pamiętać również o analizie strony konkurencji - tu pomoże np. Ahrefs. Pozycjonowanie to długotrwały proces, więc warto się uzbroić w cierpliwość, jednak w efekcie tych działań strona naszej firmy powinna się pojawić w pierwszych dziecięciu wynikach w wyszukiwarce Google. To przekłada się na liczbę odwiedzin danej strony i przyciąga więcej potencjalnych klientów.

 

Pozycjonowanie stron internetowych – największe korzyści.

Pozycjnonowanie stron staje się coraz bardziej popularne. Firma  przedstawia Państwu największe korzyści płynące z dobrze przygotowanego pozycjoniwania:

 

  • Rośnie widoczność serwisu w wynikach organicznych, nie tylko fraz kliczowych. Odpowiednie pozycjonowanie i optymizacja, content markieting zawsze sprawiają, że pozycji strone rosną. Serwis reaguje na wiele różnych zapytań, w tym mniej doprecyzowanych tzw. - długi ogon. Np. przykład bardzo dokładnej frazy: "samsung rb29fdrndsa" oraz wyniki organiczne podstron sklepów z tym właśnie modelem;

  • Dzięki pozycjonowaniu zwiększa się liczba odwiedzin w serwisie spoza wyszukiwarki, co jest największą wartością. Przejścia na naszą stronę z innych witryn to kolejna szansa na zwiększenie pozycji;

  • Dzięki pozycjonowaniu możemy również dotrzeć do potencjalnych klientów, którzy nie byli świadomi możliwości skorzystania z naszych usług. Wybór słów kluczowych ma bardzo duże znaczenie, warto przemyśleć również takie słowa kluczowe, które w wyszukiwarkę będą wpisywać również osoby z mniejszym zakresem wiedzy w temacie;

  • Dobrze przygotowane pozycjonowanie strony pozwala zdobyć przewagę nad konkurencją z branży, nasza strona w wyszukiwarce znacznie wyprzedzi strony konkurencyjne i dzięki większej licznie odwiedzeń, pojawi się więcej klientów;

  • Dzięki wysokim pozycjom w Google zwiększy się również rozpoznawalność naszej marki lub firmy, oraz wzrośnie zaufanie do produktów danej firmy.

 

Jak działa pozycjonowanie stron w internecie?

Pozycjonowanie stron w internecie to stosunkowo nowa, ale bardzo popularna usługa, którą proponują nam firmy, które zajmują się pozycjonowaniem. Jest to inwestycja godna uwagi przedsiębiorców, którzy chcą zaistnieć w internecie. Dzięki pozycjonowaniu strona pojawia się w czołówce wyników dotyczących odpowiednich zapytań w Google. Przede wszystkim myśląc o pozycjonowaniu, warto zwrócić uwagę na optymizację strony, czyli dostosowanie jej treści oraz wyglądu do współczesnych wymogów wyszukiwarki internetowej. Warto również zadbać o obecność w google maps, tak, żeby wizytówka firmy z adresem oraz danymi kontaktowymi była widoczna również na mapie. Poniżej znów przykład na zapytanie: "lodówki Warszawa".
Jak widać obecność i wysoka pozycja w mapie Google świetnie wpływają na widoczność naszej firmy.