Marketing szeptany a firmy projektujące wnętrza- czy ten zabieg może pomóc?

18. 06. 26
posted by: Super User
Odsłony: 317

 

O skuteczności reklam i promocji nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak w dobie rosnącej i coraz bardziej agresywnej konkurencji na rynku projektowania wnętrz, warto je jeszcze uzupełniać o pozytywne opinie osób, które skorzystały z konkretnej oferty architekta. Więcej opinii – szczególnie tych korzystnych, bezpośrednio przekłada się na pozytywny wizerunek firmy, która zajmuje się aranżacją wnętrz, wie o tym doskonale inmagine .

 

Marketing szeptany to skuteczne narzędzie w Internecie, szczególnie pomocny może się okazać dla architektów wnętrz. Kluczowe znaczenie w jego przypadku odgrywają działające fora, blogi oraz inne strony tematyczne, służące między innymi do wymiany informacji na temat działalności firm projektujących wnętrza , ich ofert, produktów i profesjonalizmu architektów. Klienci docierają do firm projektujących wnętrza różnymi drogami, jednak najpierw szukają pomocnych opinii oraz ocen, które bardzo często wpływają na ich późniejsze decyzje. W świecie Internetu jeden niezadowolony klient, może zniszczyć dobry wizerunek firmy i zniechęcić do niej setki, a nawet tysiące osób. I pomyśleć, że często wszystko zaczyna się od pojedynczego wpisu lub negatywnej opinii. Jeśli jest się architektem lub dekoratorem wnętrz czy posiada się własną firmę projektującą wnętrza warto szukać firm, które pomogą rozwijać działalność na szerszą skalę oraz pomóc w pozyskiwaniu nowych klientów. Umiejętnie prowadzony marketing szeptany może przynieść firmie projektującej wnętrza masę korzyści, przede wszystkim wzrost świadomości marki. W grę wchodzi też budowanie zaufania wśród potencjalnych klientów. W Internecie ma to podwójne znaczenie, bo jak pokazują statystyki aż ponad 70% użytkowników ufa opiniom znalezionym w sieci. Marketing szeptany nadal jest dość skuteczną formą dotarcia do klientów z pozytywnym komunikatem na temat swojej usługi. Czasami warto jako architekt wnętrz podjąć takie kroki chociażby żeby uświadomić potencjalnych klientów o ty, że taka osoba na rynku projektowania wnętrz istnieje.

 

Ta forma przekazu sprawdza się, ponieważ komunikat przekazywany z ust do ust jest słuchany z pełnym skupieniem. Taki efekt jest bardzo trudny do osiągnięcia poprzez przekaz reklamowy. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z odbiorcą zdobywa się miejsce w umyśle inwestora, o które walczy cała rzesza architektów wnętrz. Marketing szeptany zawdzięcza również swoją skuteczność wiarygodności. Dzisiejszy klient jest bardzo czujny i szybko potrafi odkryć brak obiektywizmu, kłamstwo, albo manipulację. Jeśli opinia pochodzi od znajomych lub jest przeczytana na forum internetowym, mało kto ma podstawy, aby sądzić, że to agitacja.